PDRB-300-24A
CUI Inc.
型号:
PDRB-300-24A
品牌:
CUI Inc.
描述:
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 300W
用户指南
DC Voltage - Input (Max) 375V
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 12.5A
AC Voltage - Input 90 ~ 132 VAC, 180 ~ 264 VAC
DC Voltage - Input (Min) 210V
Efficiency 89%
Mfr CUI Inc.
Features Adjustable Output, IP20
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -30°C ~ 71°C (With Derating)
Input Type AC or DC
Applications Industrial, ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency EN, SIQ, TUV, UL
Voltage - Output 1 24V
Size / Dimension 4.59" L x 3.29" W x 4.90" H (116.6mm x 83.5mm x 124.5mm)
Number of Outputs 1
Series PDRB-300 (300W)
Power (Watts) 300W