PDS1-S5-D24-M
CUI Inc.
型号:
PDS1-S5-D24-M
品牌:
CUI Inc.
描述:
DC DC CONVERTER +/-24V 1W
用户指南
Voltage - Input (Max) 5.5V
Product Status Active
Current - Output (Max) 21mA, 21mA
Supplier Device Package -
Voltage - Input (Min) 4.5V
Package / Case 10-SMD Module, 6 Leads
Efficiency 81%
Mfr CUI Inc.
Features SCP
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -24V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Approval Agency CB Scheme, EN, IEC
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.60" L x 0.33" W x 0.29" H (15.2mm x 8.3mm x 7.3mm)
Number of Outputs 2
Series PDS1-M (1W)
Power (Watts) 1 W