PDV30-21P-502B
Bourns Inc.
型号:
PDV30-21P-502B
品牌:
Bourns Inc.
描述:
SLIDE POT 5K OHM 0.1W TOP 30MM
用户指南
Fader Type Standard
Tolerance ±20%
Size / Dimension Rectangular - 1.969" L x 0.154" W x 0.512" H (50.00mm x 3.90mm x 13.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Resistance 5 kOhms
Series PDV
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Travel Range 30mm