PE-0402CC9N1JTT
Pulse Electronics
型号:
PE-0402CC9N1JTT
封装:
0402 (1005 Metric)
描述:
FIXED IND 9.1NH 300MA 300MOHM SM
用户指南
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 8 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 300 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0402 (1005 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 300mOhm Max
Series 0402CC
Inductance 9.1 nH
Type Multilayer
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 3.4GHz