PE0402JRF7T0R1L
YAGEO
型号:
PE0402JRF7T0R1L
品牌:
YAGEO
封装:
0402
描述:
RES 0.1 OHM 5% 1/16W 0402
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings AEC-Q200
Resistance 100 mOhms
Series PE
Power (Watts) 0.063W, 1/16W