PE0603FRF470R047L
YAGEO
型号:
PE0603FRF470R047L
品牌:
YAGEO
封装:
0603
描述:
RES 0.047 OHM 1% 0.4W 0603
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 170°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.030" W (1.60mm x 0.76mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Resistance 47 mOhms
Series PE
Power (Watts) 0.4W, 2/5W