PE0805FRF7T0R068L
YAGEO
型号:
PE0805FRF7T0R068L
品牌:
YAGEO
封装:
0805
描述:
RES 0.068 OHM 1% 1/3W 0805
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 170°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings AEC-Q200
Resistance 68 mOhms
Series PE_L
Power (Watts) 0.333W, 1/3W