PE0805FRM070R033L
YAGEO
型号:
PE0805FRM070R033L
描述:
RES 0.033 OHM 1% 1/8W 0805
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 170°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±75ppm/°C
Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Ratings AEC-Q200
Resistance 33 mOhms
Series PE
Power (Watts) 0.125W, 1/8W