PE2010DKF070R02L
YAGEO
型号:
PE2010DKF070R02L
品牌:
YAGEO
封装:
2010
描述:
RES 0.02 OHM 0.5% 1/2W 2010
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 170°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 2010
Ratings AEC-Q200
Resistance 20 mOhms
Series PE
Power (Watts) 0.5W, 1/2W