PE2010JKE7W0R005L
YAGEO
型号:
PE2010JKE7W0R005L
描述:
RES 0.005 OHM 5% 1W 2010
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 170°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Ratings AEC-Q200
Resistance 5 mOhms
Series PE
Power (Watts) 1W