首页 / TVS 二极管 / PESD12VS1ULD-QYL
minImg
PESD12VS1ULD-QYL
Nexperia USA Inc.
型号:
PESD12VS1ULD-QYL
封装:
DFN1006D-2
描述:
PESD12VS1ULD-Q/SOD882D/XSON2
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TA)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 5A (8/20µs)
Applications Automotive, Telecom
Capacitance @ Frequency 38pF @ 1MHz
Voltage - Breakdown (Min) 14.7V
Mounting Type Surface Mount, Wettable Flank
Power - Peak Pulse 150W
Product Status Active
Supplier Device Package DFN1006D-2
Series Automotive, AEC-Q101
Type Zener
Package / Case 2-XDFN
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 35V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 12V (Max)