首页 / TVS 二极管 / PESD24VS1UL-QYL
minImg
PESD24VS1UL-QYL
Nexperia USA Inc.
型号:
PESD24VS1UL-QYL
封装:
DFN1006-2
描述:
PESD24VS1UL-Q/SOD882/DFN1006-2
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TA)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 3A (8/20µs)
Applications Automotive, Telecom
Capacitance @ Frequency 23pF @ 1MHz
Voltage - Breakdown (Min) 26.5V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 150W
Product Status Active
Supplier Device Package DFN1006-2
Series Automotive, AEC-Q101
Type Zener
Package / Case SOD-882
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 70V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 24V (Max)