Nexperia USA Inc.
型号:
PESD5V0L5UYF
封装:
6-TSSOP
批次:
-
描述:
TVS DIODE 5VWM 12VC 6TSSOP
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.399
$0.399
10
$0.29925
$2.9925
100
$0.18658
$18.658
500
$0.127661
$63.8305
1000
$0.098211
$98.211
2000
$0.088388
$176.776
5000
$0.083476
$417.38
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 2.5A (8/20µs) |
| Applications | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency | 160pF @ 1MHz |
| Voltage - Breakdown (Min) | 6.4V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Power - Peak Pulse | 25W |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 6-TSSOP |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Type | Zener |
| Package / Case | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 12V |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 5V (Max) |
| Unidirectional Channels | 6 |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Power Line Protection | No |
| Base Product Number | PESD5 |