首页 / AC DC 转换器 / PET1300-12-054RA
minImg
PET1300-12-054RA
Bel Power Solutions
型号:
PET1300-12-054RA
描述:
AC/DC CONVERTER 12V 1300W
用户指南
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature 0°C ~ 60°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 4.242 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Rack Mount
Size / Dimension 12.66" L x 2.15" W x 1.57" H (321.5mm x 54.5mm x 40.0mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Series PET1300 (1300W)
Current - Output 1 108 A
Power (Watts) 1300W
Type Front End
Efficiency 94%
Mfr Bel Power Solutions
Features Hot Swappable, I²C™ Interface, Load Sharing, PFC, PMBus™, Standby Output, Universal Input
Package Bulk
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC