Bel Power Solutions
型号:
PET2000-12-074ND
封装:
-
批次:
-
描述:
DC/DC CONVERTER 12V 2000W
购买数量:
递送:

付款:
请发送RFQ,我们将立即回复。

| Operating Temperature | 0°C ~ 50°C |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Voltage - Output 2 | - |
| Voltage - Output 3 | - |
| Voltage - Input (Max) | 72V |
| Voltage - Output 4 | - |
| Approval Agency | CQC, EAC, NEMKO |
| Voltage - Output 1 | 12V |
| Size / Dimension | 10.43" L x 2.89" W x 1.57" H (265.0mm x 73.5mm x 40.0mm) |
| Mounting Type | Rack Mount |
| Product Status | Active |
| Current - Output (Max) | 167A |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 40V |
| Series | PET2000 (2000W) |
| Power (Watts) | 2000W |
| Type | Front End |
| Efficiency | 95% |
| Mfr | Bel Power Solutions |
| Package | Box |
| Base Product Number | PET2000 |