PET800-12-074RD
Bel Power Solutions
型号:
PET800-12-074RD
描述:
DC/DC CONVERTER 12V 780W
用户指南
Operating Temperature 0°C ~ 50°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) -72V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.414 kV
Approval Agency CE, NEMKO
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Rack Mount
Size / Dimension 7.28" L x 2.89" W x 1.54" H (185.0mm x 73.5mm x 39.0mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 65A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) -40V
Series PET800 (800W)
Power (Watts) 780W
Type Front End
Efficiency 94%