首页 / 陶瓷电容器 / PEZ140WV60136BJ1
minImg
PEZ140WV60136BJ1
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
PEZ140WV60136BJ1
描述:
CAP CER 600PF 30KV R85 DISK
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) 2.165" (55.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 30000V (30kV)
Temperature Coefficient R85
Size / Dimension 5.512" Dia (140.00mm)
Mounting Type Requires Holder
Product Status Active
Ratings -
Series P
Thickness (Max) -
Package / Case Disk, Metal Fitting - Threaded
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 600 pF