PF0560.152NL
Pulse Electronics
型号:
PF0560.152NL
描述:
FIXED IND 1.5UH 6.5A 8.1MOHM SMD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 10A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 6.5 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.409" L x 0.406" W (10.40mm x 10.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 8.1mOhm Max
Series PF0560NL
Inductance 1.5 µH
Type Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 40MHz