PF1000A-360
TDK-Lambda Americas Inc
型号:
PF1000A-360
描述:
AC/DC CONVERTER 360V 1000W
库存 : 90
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
Product Status Active
Current - Output (Max) 2.8A
Line Regulation 5V
Package / Case 10-DIP Module
Efficiency 95%
Mfr TDK-Lambda Americas Inc
Features Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 265 VAC
Operating Temperature -40°C ~ 100°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Approval Agency CE, cULus
Voltage - Output 1 360V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 4.60" L x 2.40" W x 0.50" H (116.8mm x 61.0mm x 12.7mm)
Weight 0.662 lb (300.28 g)
Number of Outputs 1
Series PF (1000W)
Power (Watts) 1000 W
Type Enclosed
Standard Number 60950-1; 62368-1
Load Regulation 10V