PF2205-0R075J1
Riedon
型号:
PF2205-0R075J1
描述:
RES 0.075 OHM 5% 50W TO220
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.591" (15.00mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±250ppm/°C
Size / Dimension 0.417" L x 0.177" W (10.60mm x 4.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220
Resistance 75 mOhms
Series PF2200
Power (Watts) 50W