PFC375-1048F
Bel Power Solutions
型号:
PFC375-1048F
描述:
AC/DC CONVERTER 48V 375W
用户指南
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 2.6 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 48V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 9.00" L x 5.00" W x 2.50" H (228.6mm x 127.0mm x 63.5mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Series PFC375 (375W)
Current - Output 1 7.8 A
Power (Watts) 375W
Type Enclosed
Efficiency 68%
Mfr Bel Power Solutions
Features Adjustable Output, Load Sharing, PFC, Remote Sense, Universal Input
Package Bulk
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC