PG0085.332NL
Pulse Electronics
型号:
PG0085.332NL
描述:
FIXED IND 3.3UH 1A 77 MOHM SMD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 130°C
Current - Saturation (Isat) 1A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 77mOhm Max
Series PG0085NL
Inductance 3.3 µH
Type Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 40MHz