PG0434.142NLT
Pulse Electronics
型号:
PG0434.142NLT
描述:
FIXED IND 1.4UH 27A 2.1 MOHM SMD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 130°C
Current - Saturation (Isat) 28A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.256" (6.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 27 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.571" L x 0.512" W (14.50mm x 13.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.1mOhm Max
Series PG0434NL
Inductance 1.4 µH