NMB Technologies Corporation
型号:
PG25L-D24-HHC1
封装:
-
批次:
-
描述:
STEP MOTOR PM GEARED BIPOLAR 24V
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$35.112
$35.112
5
$34.5097
$172.5485
10
$33.90455
$339.0455
25
$33.2994
$832.485
50
$32.69406
$1634.703
100
$32.209655
$3220.9655
250
$31.483114
$7870.7785
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | - |
| Diameter - Shaft | 0.197" (5.00mm) |
| Rotor Inertia | - |
| Termination Style | Wire Leads |
| Steps per Revolution | 727 |
| Approval Agency | - |
| Current Rating (Amps) | 250 mA |
| Voltage - Rated | 24VDC |
| Coil Resistance | 28 Ohms |
| Size / Dimension | Round - 0.984" Dia (25.00mm) |
| Product Status | Active |
| Mounting Hole Spacing | 1.378" (35.00mm) |
| Length - Shaft and Bearing | 0.394" (10.00mm) |
| Weight | - |
| Series | PG |
| Type | Permanent Magnet Gear Motor |
| Accuracy | - |
| Torque - Holding (oz-in / mNm) | 63.7 / 450 |
| Mfr | NMB Technologies Corporation |
| Features | Double Flatted Shaft |
| Step Angle | 0.495° |
| Coil Type | Bipolar |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | PG25L |