PHB1335400KRS
Nichicon
型号:
PHB1335400KRS
品牌:
Nichicon
描述:
CAP FILM 40UF 10% 330VDC RADIAL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) 1.969" (50.00mm)
Tolerance ±10%
Termination PC Pins
Lead Spacing 2.067" (52.50mm)
Size / Dimension 2.264" L x 1.378" W (57.50mm x 35.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 3.1 mOhms
Series PHB
Voltage Rating - DC 330V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 220V
Mfr Nichicon
Capacitance 40 µF