PHC1335100KN
Nichicon
型号:
PHC1335100KN
品牌:
Nichicon
描述:
CAP FILM 10UF 10% 330VDC AXIAL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Termination PC Pins
Lead Spacing -
Size / Dimension 0.945" Dia x 1.732" L (24.00mm x 44.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 6.7 mOhms
Series PHC
Voltage Rating - DC 330V
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 220V
Mfr Nichicon
Capacitance 10 µF