PHM30NQ10T,518
NXP USA Inc.
型号:
PHM30NQ10T,518
品牌:
NXP USA Inc.
封装:
8-HVSON (5x6)
描述:
MOSFET N-CH 100V 37.6A 8HVSON
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 3600 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 53.7 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Rds On (Max) @ Id, Vgs 20mOhm @ 18A, 10V
Product Status Obsolete
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 1mA
Supplier Device Package 8-HVSON (5x6)
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V
Power Dissipation (Max) 62.5W (Tc)
Series TrenchMOS™
Package / Case 8-VDFN Exposed Pad
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 37.6A (Tc)
Mfr NXP USA Inc.
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V