PHP00603E51R7BBT1
Vishay Dale Thin Film
型号:
PHP00603E51R7BBT1
封装:
0603
描述:
RES SMD 51.7 OHM 0.1% 3/8W 0603
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.020" (0.51mm)
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Size / Dimension 0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Resistance 51.7 Ohms
Power (Watts) 0.375W, 3/8W