Nexperia USA Inc.
型号:
PHPT61002NYCX
封装:
LFPAK56, Power-SO8
批次:
-
描述:
TRANS NPN 100V 2A LFPAK56 PWRSO8
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.4655
$0.4655
10
$0.4009
$4.009
100
$0.29906
$29.906
500
$0.234935
$117.4675
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | 175°C (TJ) |
| Frequency - Transition | 140MHz |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 2 A |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 75mV @ 50mA, 500mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 100 V |
| Supplier Device Package | LFPAK56, Power-SO8 |
| Series | - |
| Transistor Type | NPN |
| Package / Case | SC-100, SOT-669 |
| Power - Max | 1.25 W |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 100nA (ICBO) |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 100 @ 500mA, 1.5V |
| Base Product Number | PHPT61002 |