PIC10F200-I/P
Microchip Technology
型号:
PIC10F200-I/P
封装:
8-PDIP
描述:
IC MCU 8BIT 384B FLASH 8DIP
库存 : 12760
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Core Processor PIC
DigiKey Programmable Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Speed 4MHz
Program Memory Type FLASH
RAM Size 16 x 8
Number of I/O 3
Peripherals POR, WDT
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Oscillator Type Internal
Supplier Device Package 8-PDIP
EEPROM Size -
Series PIC® 10F
Package / Case 8-DIP (0.300", 7.62mm)
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity -
Program Memory Size 384B (256 x 12)
Package Tube
Data Converters -
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2V ~ 5.5V