首页 / 微控制器 / PIC10LF322-E/OT
minImg
PIC10LF322-E/OT
Microchip Technology
型号:
PIC10LF322-E/OT
封装:
SOT-23-6
描述:
IC MCU 8BIT 896B FLASH SOT23-6
用户指南
Core Processor PIC
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Speed 16MHz
Program Memory Type FLASH
RAM Size 64 x 8
Number of I/O 3
Peripherals Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Oscillator Type Internal
Supplier Device Package SOT-23-6
EEPROM Size -
Series PIC® 10F
Package / Case SOT-23-6
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity -
Program Memory Size 896B (512 x 14)
Package Bulk
Data Converters A/D 3x8b
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.8V ~ 3.6V