PIC12F509-E/P
Microchip Technology
型号:
PIC12F509-E/P
封装:
8-PDIP
描述:
IC MCU 8BIT 1.5KB FLASH 8DIP
用户指南
Core Processor PIC
DigiKey Programmable Verified
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Speed 4MHz
Program Memory Type FLASH
RAM Size 41 x 8
Number of I/O 5
Peripherals POR, WDT
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Oscillator Type Internal
Supplier Device Package 8-PDIP
EEPROM Size -
Series PIC® 12F
Package / Case 8-DIP (0.300", 7.62mm)
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity -
Program Memory Size 1.5KB (1K x 12)
Package Tube
Data Converters -
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2V ~ 5.5V