首页 / 微控制器 / PIC12LF1572-I/MS
minImg
PIC12LF1572-I/MS
Microchip Technology
型号:
PIC12LF1572-I/MS
封装:
8-MSOP
描述:
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 8MSOP
用户指南
Core Processor PIC
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Speed 32MHz
Program Memory Type FLASH
RAM Size 256 x 8
Number of I/O 6
Peripherals Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Oscillator Type Internal
Supplier Device Package 8-MSOP
EEPROM Size -
Series PIC® 12F
Package / Case 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity LINbus, UART/USART
Program Memory Size 3.5KB (2K x 14)
Package Tube
Data Converters A/D 4x10b; D/A 1x5b
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.8V ~ 3.6V