首页 / 微控制器 / PIC16C64AT-20/PT
minImg
PIC16C64AT-20/PT
Microchip Technology
型号:
PIC16C64AT-20/PT
封装:
44-TQFP (10x10)
描述:
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 44TQFP
用户指南
Core Processor PIC
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Speed 20MHz
Program Memory Type OTP
RAM Size 128 x 8
Number of I/O 33
Peripherals Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Oscillator Type External
Supplier Device Package 44-TQFP (10x10)
EEPROM Size -
Series PIC® 16C
Package / Case 44-TQFP
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity I²C, SPI
Program Memory Size 3.5KB (2K x 14)
Package Tape & Reel (TR)
Data Converters -
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 4V ~ 6V