PIC16C71-20/P
Microchip Technology
型号:
PIC16C71-20/P
封装:
18-PDIP
描述:
IC MCU 8BIT 1.75KB OTP 18DIP
库存 : 170
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Core Processor PIC
DigiKey Programmable Verified
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Speed 20MHz
Program Memory Type OTP
RAM Size 36 x 8
Number of I/O 13
Peripherals POR, WDT
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Oscillator Type External
Supplier Device Package 18-PDIP
EEPROM Size -
Series PIC® 16C
Package / Case 18-DIP (0.300", 7.62mm)
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity -
Program Memory Size 1.75KB (1K x 14)
Package Tube
Data Converters A/D 4x8b
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 4V ~ 6V