首页 / 微控制器 / PIC16C74A-20/L
minImg
PIC16C74A-20/L
Microchip Technology
型号:
PIC16C74A-20/L
封装:
44-PLCC (16.59x16.59)
描述:
IC MCU 8BIT 7KB OTP 44PLCC
库存 : 163
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Core Processor PIC
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Speed 20MHz
Program Memory Type OTP
RAM Size 192 x 8
Number of I/O 33
Peripherals Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Oscillator Type External
Supplier Device Package 44-PLCC (16.59x16.59)
EEPROM Size -
Series PIC® 16C
Package / Case 44-LCC (J-Lead)
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity I²C, SPI, UART/USART
Program Memory Size 7KB (4K x 14)
Package Tube
Data Converters A/D 8x8b
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 4V ~ 6V