首页 / 微控制器 / PIC16CE623-30/SS
minImg
PIC16CE623-30/SS
Microchip Technology
型号:
PIC16CE623-30/SS
封装:
20-SSOP
描述:
IC MCU 8BIT 896B OTP 20SSOP
用户指南
Core Processor PIC
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Speed 30MHz
Program Memory Type OTP
RAM Size 96 x 8
Number of I/O 13
Peripherals Brown-out Detect/Reset, POR, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Oscillator Type External
Supplier Device Package 20-SSOP
EEPROM Size 128 x 8
Series PIC® 16C
Package / Case 20-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity -
Program Memory Size 896B (512 x 14)
Package Tube
Data Converters -
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 3V ~ 5.5V