首页 / 微控制器 / PIC16CE625-20I/SO
minImg
PIC16CE625-20I/SO
Microchip Technology
型号:
PIC16CE625-20I/SO
封装:
18-SOIC
描述:
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 18SOIC
用户指南
Core Processor PIC
DigiKey Programmable Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Speed 20MHz
Program Memory Type OTP
RAM Size 128 x 8
Number of I/O 13
Peripherals Brown-out Detect/Reset, POR, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Oscillator Type External
Supplier Device Package 18-SOIC
EEPROM Size 128 x 8
Series PIC® 16C
Package / Case 18-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity -
Program Memory Size 3.5KB (2K x 14)
Package Tube
Data Converters -
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 3V ~ 5.5V