首页 / 微控制器 / PIC16F15356T-I/MV
minImg
PIC16F15356T-I/MV
Microchip Technology
型号:
PIC16F15356T-I/MV
封装:
28-UQFN (4x4)
描述:
IC MCU 8BIT 28KB FLASH 28UQFN
用户指南
Core Processor PIC
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Speed 32MHz
Program Memory Type FLASH
RAM Size 2K x 8
Number of I/O 25
Oscillator Type Internal
Supplier Device Package 28-UQFN (4x4)
EEPROM Size -
Series PIC® XLP™ 16F
Package / Case 28-UFQFN Exposed Pad
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity I²C, LINbus, SPI, UART/USART
Program Memory Size 28KB (16K x 14)
Package Tape & Reel (TR)
Data Converters A/D 24x10b; D/A 1x5b
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2.3V ~ 5.5V