首页 / 微控制器 / PIC16F1708-E/ML
minImg
PIC16F1708-E/ML
Microchip Technology
型号:
PIC16F1708-E/ML
封装:
20-QFN (4x4)
描述:
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 20QFN
库存 : 637
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Core Processor PIC
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Speed 32MHz
Program Memory Type FLASH
RAM Size 512 x 8
Number of I/O 18
Oscillator Type Internal
Supplier Device Package 20-QFN (4x4)
EEPROM Size -
Series PIC® XLP™ 16F
Package / Case 20-VFQFN Exposed Pad
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity I²C, LINbus, SPI, UART/USART
Program Memory Size 7KB (4K x 14)
Package Tube
Data Converters A/D 12x10b; D/A 1x8b
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2.3V ~ 5.5V