首页 / 微控制器 / PIC16F1778-I/MX
minImg
PIC16F1778-I/MX
Microchip Technology
型号:
PIC16F1778-I/MX
封装:
28-UQFN (6x6)
描述:
IC MCU 8BIT 28KB FLASH 28UQFN
用户指南
Core Processor PIC
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Speed 32MHz
Program Memory Type FLASH
RAM Size 2K x 8
Number of I/O 25
Oscillator Type Internal
Supplier Device Package 28-UQFN (6x6)
EEPROM Size 128 x 8
Series PIC® XLP™ 16F
Package / Case 28-UQFN Exposed Pad
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity I²C, LINbus, SPI, UART/USART
Program Memory Size 28KB (16K x 14)
Package Tube
Data Converters A/D 17x10b; D/A 3x5b, 3x10b
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2.3V ~ 5.5V