首页 / 微控制器 / PIC16F1828-I/GZ
minImg
PIC16F1828-I/GZ
Microchip Technology
型号:
PIC16F1828-I/GZ
封装:
20-UQFN (4x4)
描述:
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 20UQFN
库存 : 602
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Core Processor PIC
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Speed 32MHz
Program Memory Type FLASH
RAM Size 256 x 8
Number of I/O 17
Oscillator Type Internal
Supplier Device Package 20-UQFN (4x4)
EEPROM Size 256 x 8
Series PIC® XLP™ mTouch™ 16F
Package / Case 20-UFQFN Exposed Pad
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity I²C, SPI, UART/USART
Program Memory Size 7KB (4K x 14)
Package Tube
Data Converters A/D 12x10b
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.8V ~ 5.5V