首页 / 微控制器 / PIC16F18424-E/ST
minImg
PIC16F18424-E/ST
Microchip Technology
型号:
PIC16F18424-E/ST
封装:
14-TSSOP
描述:
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 14TSSOP
用户指南
Core Processor PIC
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Speed 32MHz
Program Memory Type FLASH
RAM Size 512 x 8
Number of I/O 11
Peripherals Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Oscillator Type Internal
Supplier Device Package 14-TSSOP
EEPROM Size 256 x 8
Series PIC® XLP™ 16F, Functional Safety (FuSa)
Package / Case 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity I²C, LINbus, SPI, UART/USART
Program Memory Size 7KB (4K x 14)
Package Tube
Data Converters A/D 11x12b; D/A 1x5b
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2.3V ~ 5.5V