首页 / 微控制器 / PIC16F18446-E/P
minImg
PIC16F18446-E/P
Microchip Technology
型号:
PIC16F18446-E/P
封装:
20-PDIP
描述:
IC MCU 8BIT 28KB FLASH 20DIP
库存 : 288
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Core Processor PIC
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Speed 32MHz
Program Memory Type FLASH
RAM Size 2K x 8
Number of I/O 18
Peripherals Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Oscillator Type Internal
Supplier Device Package 20-PDIP
EEPROM Size 256 x 8
Series PIC® XLP™ 16F, Functional Safety (FuSa)
Package / Case 20-DIP (0.300", 7.62mm)
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity I²C, LINbus, SPI, UART/USART
Program Memory Size 28KB (16K x 14)
Package Tube
Data Converters A/D 17x12b; D/A 1x5b
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2.3V ~ 5.5V