首页 / 微控制器 / PIC16F18854-I/MV
minImg
PIC16F18854-I/MV
Microchip Technology
型号:
PIC16F18854-I/MV
封装:
28-UQFN (4x4)
描述:
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 28UQFN
库存 : 720
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Core Processor PIC
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Speed 32MHz
Program Memory Type FLASH
RAM Size 512 x 8
Number of I/O 25
Oscillator Type Internal
Supplier Device Package 28-UQFN (4x4)
EEPROM Size 256 x 8
Series PIC® XLP™ 16F, Functional Safety (FuSa)
Package / Case 28-UFQFN Exposed Pad
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity I²C, LINbus, SPI, UART/USART
Program Memory Size 7KB (4K x 14)
Package Tube
Data Converters A/D 24x10b; D/A 1x5b
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2.3V ~ 5.5V