首页 / 微控制器 / PIC16F570T-I/MV
minImg
PIC16F570T-I/MV
Microchip Technology
型号:
PIC16F570T-I/MV
封装:
28-UQFN (4x4)
描述:
IC MCU 8BIT 3KB FLASH 28UQFN
用户指南
Core Processor PIC
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Speed 20MHz
Program Memory Type FLASH
RAM Size 132 x 8
Number of I/O 24
Peripherals Brown-out Detect/Reset, POR, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Oscillator Type Internal
Supplier Device Package 28-UQFN (4x4)
EEPROM Size 64 x 8
Series PIC® 16F
Package / Case 28-UFQFN Exposed Pad
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity -
Program Memory Size 3KB (2K x 12)
Package Tape & Reel (TR)
Data Converters A/D 8x8b
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2V ~ 5.5V