首页 / 微控制器 / PIC16F628A-I/P
minImg
PIC16F628A-I/P
Microchip Technology
型号:
PIC16F628A-I/P
封装:
18-PDIP
描述:
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 18DIP
库存 : 25928
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Core Processor PIC
DigiKey Programmable Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Speed 20MHz
Program Memory Type FLASH
RAM Size 224 x 8
Number of I/O 16
Peripherals Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Oscillator Type Internal
Supplier Device Package 18-PDIP
EEPROM Size 128 x 8
Series PIC® 16F
Package / Case 18-DIP (0.300", 7.62mm)
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity UART/USART
Program Memory Size 3.5KB (2K x 14)
Package Tube
Data Converters -
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 3V ~ 5.5V