首页 / 微控制器 / PIC16F877AT-I/PTG
minImg
PIC16F877AT-I/PTG
Microchip Technology
型号:
PIC16F877AT-I/PTG
封装:
44-TQFP (10x10)
描述:
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 44TQFP
用户指南
Core Processor PIC
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Speed 20MHz
Program Memory Type FLASH
RAM Size 368 x 8
Number of I/O 33
Peripherals Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Oscillator Type External
Supplier Device Package 44-TQFP (10x10)
EEPROM Size 256 x 8
Series PIC® 16F
Package / Case 44-TQFP
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity I²C, SPI, UART/USART
Program Memory Size 14KB (8K x 14)
Package Tape & Reel (TR)
Data Converters A/D 8x10b
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 4V ~ 5.5V