首页 / 微控制器 / PIC16LF1503-E/MV
minImg
PIC16LF1503-E/MV
Microchip Technology
型号:
PIC16LF1503-E/MV
封装:
16-UQFN (3x3)
描述:
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 16UQFN
用户指南
Core Processor PIC
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Speed 20MHz
Program Memory Type FLASH
RAM Size 128 x 8
Number of I/O 11
Peripherals Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Oscillator Type Internal
Supplier Device Package 16-UQFN (3x3)
EEPROM Size -
Series PIC® 16F
Package / Case 16-UFQFN Exposed Pad
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity I²C, SPI
Program Memory Size 3.5KB (2K x 14)
Package Tube
Data Converters A/D 8x10b
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.8V ~ 3.6V