首页 / 微控制器 / PIC16LF1708T-I/SS
minImg
PIC16LF1708T-I/SS
Microchip Technology
型号:
PIC16LF1708T-I/SS
封装:
20-SSOP
描述:
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 20SSOP
用户指南
Core Processor PIC
DigiKey Programmable Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Speed 32MHz
Program Memory Type FLASH
RAM Size 512 x 8
Number of I/O 18
Oscillator Type Internal
Supplier Device Package 20-SSOP
EEPROM Size -
Series PIC® XLP™ 16F
Package / Case 20-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity I²C, LINbus, SPI, UART/USART
Program Memory Size 7KB (4K x 14)
Package Tape & Reel (TR)
Data Converters A/D 12x10b; D/A 1x8b
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.8V ~ 3.6V